M60-LC-375
SKU: M60-LC-375 Categories: ,
Description
For the original version of the LSB-M60 LWS Mini rod lens support, this 3/8-16 UNC threaded lens tie down bolt is 2.36” (60mm) in length and is not compatible with the current version of the Arri LWS mini rod lens support bracket LSB-M60 that uses the 1.78” (45mm) length tie down bolt.
Specifications:
Weight: 1 oz.
Box dimensions: 0.9 x 2.4 in.